ММС

Објавено на: 08/30/21 1:52 PM

(Видео) Ги засенил и ВИП гостите – Ердоган кум на свадбата на внуката на Алија Изетбеговиќ

Викедов во Сараево се омажила ќерката на поранешниот босански претседател, Алија Изетбеговиќ, Јасмина, а кум на свадбата бил претседателот на Турциј, Реџеп Таип Ердоган, кој засенил поголем дел од ВИП гостите кои присуствувале на веселбата. Босанските медиуми информираат дека свадбата на Јамина и  нејзиниот избраник Ќамил Хумашкиќ била гламурозна, а се пеела и „Бела чао“.

Пееле познати босански пејачи и Исак Шабановиќ, една од најпопуларните балкански фаци кои се натпреваруваа во шоуто “Ѕвездите на гранд.

Погледнете дел од атмосферата:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dnevni avaz (@dnevniavaz)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dnevni avaz (@dnevniavaz)

Фото: Foto: Klix.ba


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1