ММС

Објавено на: 08/30/21 1:46 PM

Светот застана за момент – Џеј Ло во Венеција пристигна во најмоќната креација до сега

Викендот зад нас го одбележа престижната модна ревија на познатиот бренд Долче и Габана, а на спектакуларната ревија на италијанското модно дуо присуствуваа нивните музи – едни од најубавите жени во светот. На шоуто во Венеција пристигна и Џенифер Лопез и тоа во гала стил, а никој не остана рамнодушен кон нејзиниот изглед.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Латино дивата се појави во неверојатно раскошна и автентична креација со потпис на Долче и Габана, а се чини дека никогаш порано не оставила толку моќен впечаток.

Џеј Ло буквално блесна во автентична, ексклузивна комбинација достојна за вистинска кралица. Пејачката е една од ретките жени што успеа да претстави ваква мешавина на материјали, дезени и бои и повторно да изгледа достоинствено и стилски.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Прославената 52-годишна пејачка носеше црни брокатни панталони со впечатлив цветен принт и корсет со кратки краеви украсен со скапоцени камења, светки и светкави циркони, а над тоа носеше бајковита наметка со темна тиркизна нијанса со црвени цветови.

Целата комбинација беше пренагласена и кич, но токму тоа е шармот на оваа неверојатна комбинација, која Џеј Ло дополнително ја нагласи со ефективен накит, златна чанта и бронзени сандали со вртоглаво високи потпетици.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Посебен детал беше златната круна во нејзината коса, како и фантастичната, но дискретна шминка која ја истакна нејзината убавина. Што велите за ова прашање – ви се допаѓа или е претерано?

Извор: Жена.блиц.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1