ММС

Објавено на: 08/30/21 9:34 AM

Рајко беше цар, но лош за семејството: Марија Шерифовиќ прозбре за родителите!

Пејачката Марија Шерифовиќ, како гостинка во една емисија, зборуваше за нејзиното растење, призна дека во детството не правела проблеми како што правеле другите деца, но ја допрело разводот на нејзините родители.

– Не бев непослушно и проблематично дете. Единствено што во лето не излегував од вода, а во зима постојано бев на снег, рекла пејачката

Денес, таа се смета себеси за мега кралица и поседува многу добри особини за кои се задолжени гените и родителското воспитување.

– Ги собрав најдобрите карактеристики од Рајко и Верица. Некоја харизма, дарежливост и фер однос кон луѓето во животот, тоа е од Рајко, што не значи дека тоа се не е Верица, туку од неа сигурно пеењето што денес тоа е мојот повик – рече таа.

Бидејќи бракот меѓу родителите не успеал, па таа неодамна во една емисија без влакно на јазик објасни се што претходело на развод.

– Татко ми беше мега крал, но лош за семејството, но Боже, секој си носи свој крст. Имаше луѓе кои ја коментираа мојата потреба да зборувам за моето детство: „Ајде, како само тоа на неа и се случило“. Се разбира, има многу полоши работи, но причината зошто јавно зборував, е за да видат луѓето дека можат да излезат од тоа како победници, а не како фрустрирани луѓе и „деца на разведени родители“. Моите родители не можеа да смислат ништо попаметно отколку да се разведат – објасни еднаш Марија во емисијата „Од профил“.

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1