ММС

Објавено на: 08/30/21 7:45 AM

Скопјани се вратија, се врати и сообраќајниот метеж – Кои улици да се избегнуваат за возење?

ЦУКС известува дека во овие утрински часови голем број возила се  забележуваат  кај клучката Континентал, кај железничката станица, крстосницата кај трговскиот „Веро Џамбо“, потоа улицата „11 Октомври“ кон центарот на градот, булеварите „Србија“ и АСНОМ, булеварот „3та Македонска Бригада“ кон улицата „ Пролет“,булеварот „ Киро Глигоров“ во двете насоки и кон булеварот „Водњанска“.

За да не доцните Центарот известува дека автобускиот сообраќај на сите улици и булевари се одвива непречено и без застој, а велосипедските патеки се чисти и проодни.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1