– ММС
Вести Свет

Шангај погоден од тајфунот Румбиа

ајфунот Румбиа денеска со силни ветрови и обилни дождови го погоди најголемиот кинески финансиски центарт Шангај.

Поради тајфунот од градот превентивно се евакуирани 53.000 луше.

Тоа е 18. бура што годинава ја погоди Кина.

Лограње

X

Регистрација