ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/28/21 7:02 PM

Димитров: Во изминатите четири години во Виница инвестирани 10 милиони евра (видео)

Во изминатите речиси  четири години реализирани се повеќе од 200 проекти, од задолжена и уназадена општина со многу не започнати проекти и нерешени проблеми, со мојот тим и Советот на Општина Виница успеавме да ја вратиме на вистинскиот пат порача на денешниот отчет градоначалникот, Ивица Димитров. Виница е единствена општината на истокот, која има квалитетна дистрибуција на водата за пиење. Старите азбестни цевки се заменети со нови, во интерес на здравјето на граѓаните, но и намалувањето на загубите низ мрежата.

Целиот текст можете да го прочитате на МојаОпштина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7