ММС

Објавено на: 08/28/21 2:43 PM

Приведен дилер од Гевгелија

Полициски службеници од СВР Велес во текот на вчерашниот ден на наплатната станица „Отовица“ го лишиле од слобода лицето И.Џ. (34) од Гевгелија, бидејќи кај него била пронајдена марихуана и прашкаста материја, известуваат од Министерството за внатрешни работи.

По документирањето на случајот против него ќе биде поднесе соодветен поднесок.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1