ММС

Објавено на: 08/28/21 1:14 PM

Трагедија во Охрид – Случаен минувач пронајде починат маж во водите на езерото

Утрово во Охрид е пронајдено безживотно тело на маж во Охрид. ММС ги контактираше надлежните во СВР Охрид, од каде ни го потврдија случајот:

-станува збор за повзрасен човек, чиј идентитет се уште немаме дозвола да го откриеме. Пронајден е од случаен минувач на кејот, во близина на пристаништето. Нема траги на насилство врз него. Увидот речиси е завршен и највероајтно ќе има обдукција. Извесно е дека причина за смрт е природна, но дали е срцев удар или нешто друго допрва ќе се зне, ни рече Стефан ДЦимовски од СВР Охрид.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1