ММС

Објавено на: 08/28/21 12:19 PM

В црква до пладне, попладне не очекува невреме со ветер, врнежи и грмежи

Денешниот празник многумина ќе го искористат за посета на хрситијанските храмови, во чест на Богородица да запалат свеќа за здравје и среќа. Но, според најавите од УХМР тоа треба да го направат до пладне, бидејќи  попладне не очекува невреме.

-Ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер претежно во источните, а кон крајот на денот и во северните делови, информираат од УХМР и додаваат

  • Утре ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со умерен, во
    западните делови засилен ветер. Попладнето ќе има услови за краткотраен
    пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја, информираат од УХМР

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1