ММС

Објавено на: 08/27/21 3:28 PM

(Видео) Вака изгледа очајот! Новинар објави снимка од аеродромот во Кабул по ексползијата

Новинарот на Вала Њјуз, Гај Елстер, објави видео на Твитер направено утрово на аеродромот во Кабул.

-Вака изгледа очајот. Толпа луѓе на аеродромот во Кабул утрово, и покрај вчерашниот масакр. Обединетото Кралство и САД предупредуваат на нови напади”, напиша Елстгер.

 

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1