ММС

Објавено на: 08/27/21 1:29 PM

Битолчани на плажа на новиот базен во Битола – Чешит вести од градот на конзулите

-Бидејќи вчера во рекордно време ги собравме потребните потписи и се “уморивме”, денес си зедовме за право малку да “олабајме” во новиот базен во Битола, напишаа од „Поинаку“ на својот Фејсбук профил, алудирајќи на нефункционалноста на општина Битола.

„Поинаку“ започнаа постапката за собирање на потребните 350 потписи за листа на советници во советот на Битола за, како што велат,  единствената листа составена во Битола од Битолчани.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1