ММС

Објавено на: 08/27/21 9:23 AM

СДСМ го игнорира, па собира потписи за независен – градоначалникот Димитриевски со нова опција за изборите

Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски денеска започнува со собирање потписи за независна кандидатура за градоначалник на претстојните локални избори, дознава ММС.

Димитриевски поднесе кандидатура до својата матична партија СДСМ која се уште нема објавено име на кандидатит за најголемата општина во Македонија. Сепак внатрепартиските информации велат дека тој нема да ја добие поддршката, откако дел од раководството изразило големо спротивставување за негов реизбор.

Димитриевски потписи ќе собира и за независна листа советници.

 

Никола Ивановски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1