ММС

Објавено на: 08/26/21 4:55 PM

Го пукале среде улица – Повредено младо момче од Крушопек

Го пукале среде улица, повреден 29-годишен жител на селото Крушопек, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– На 25.08.2021 во 17:44 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со телесни повреди бил донесен И.Н.(29) од село Крушопек, скопско. Во разговор со полициски службеници тој изјавил дека, додека се движел кон неговиот дом во село Крушопек, едно лице испукало еден куршум кон него, кој го погодил во ногата, по што забележал возило кое со голема брзина поминува покрај него. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во соопштението на полцијата


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1