ММС

Објавено на: 08/26/21 4:04 PM

И јас сум бил нецивилизран, но ова е брутално! Аца Лукас прозборе за Драган Бјелогрлиќ

Пејачот Аца Лукас утрово гостуваше на утринска емисија и отворено зборуваше за тепачката меѓу Драган Бјелогрлиќ и Предраг Гага Антонијевиќ.

– Тоа може да се искоментира на многу начини. И двајцата се одлични уметници, направија многу работи за оваа земја. Но, ние зборуваме за човек кој му приоѓа на човек и го удира со сета сила.Ова видео е брутално, удирањето постар човек не е толку наивно, можеше да заврши трагично. Не гледам зошто мина толку малку часа во притвор “, рече Лукас и продолжи:

-Некои велат дека Антонијевиќ го заслужува тоа, тие што го зборат ова мозокот им пресушил. Бев нецивилизиран во неколку наврати, но овој дивјачки чин е за секаква осуда. Никој нема право да тепа некого, нема таков закон. Не е важно што тоа е Драган Бјелогрлиќ, законот е ист за сите. Го почитувам него и неговата кариера, но ова нема смисла, кажа пејачот во утринската емисија.

 

Извор: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1