ММС

Објавено на: 08/26/21 7:12 AM

Посвежо и променливо облачно време

Ќе биде малку посвежо особено во северните делови. Уште од претпладне ќе преовладува променливо облачно време со изолирана појава на повремен пороен дожд со грмежи, краткотрајно и како невреме со засилен ветер, и појава на град. Во западните делови ќе дува засилен ветер од западен до југозападен правец.

Во деновите потоа, УХМР најавува претежно стабилно и за време на викендот ќе има услови за краткотрајна нестабилност во планините.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1