ММС

Објавено на: 08/25/21 7:11 AM

Променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи

Времето денес променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Во западните делови ќе дува засилен ветер од западен и југозападен правец.

Денес и утре, според УХМР, ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен и западен правец. Дневната температура ќе се задржи нешто пониска, особено во северните делови.

Потоа во следните денови се очекува претежно стабилно време.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1