ММС

Објавено на: 08/24/21 8:38 PM

Вработените во државните институции да бидат на располагање за пописот, препорачува Владата

– Владата денеска донесе одлука со која ги задолжува сите министерства и органи на државната управа да ги разгледаат можностите за потребите на пописот да ги стават на располагање на Државниот завод за статистика времено вработените во овие институции.

Владата ова им го препорача и на единиците на локалната самоуправа, како и на институциите под нивна надлежност.

 

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1