ММС

Објавено на: 08/24/21 6:29 PM

Брате мој, душо моја, сега си ангел – Семејството и пријателите во шок за смртта на фудбалерот кој се повреди во Охрид

Нине, брате, душо моја мила … Сега си ангел. Сестра ти те сака најмногу”. Со оваа шокантна реченица, Дијана С. вчера се прости на Фејсбук од својот брат, младиот фудбалер Никола С. (26) од селото Доње Краинце кај Лесковац, кој настрада откако скокнал во Охридското Езеро.

Никола 12 дена бил во кома, а вчера почина.

Семејството и пријателите останаа во шок.

– Жалосно, голема тага, не можам да поверувам, нека те чуваат ангелите Никола – гласи еден од прошталните коментари под статусот на Дијана, кој следеше само вчера.

Никола бил фудбалер. Пред почетокот на сезоната, тој одморал со пријателите на Охридското Езеро. Во еден момент, тој скокнал од карпа во езерото, удри во подводна карпа и го скршил вратот и шестиот пршлен. Тој бил префрлен во Скопје, каде што бил опериран, по што паднал во кома од која не се разбудил.

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1