ММС

Објавено на: 08/23/21 6:29 PM

Сите чекавме фајронт, па да одат во соба, а потоа настана хаос – Драган Бјелогрлиќ може да заглави во затвор дури пет години

 

-Тоа се случи пред фајронтот. Актерите, инаку, седеа на различни маси и зборуваат така, на дистанца, па тие двајца дофрлаат нешто еден на друг, а ние што работиме овде тоа воопшто не го забележавме, бидејќи таква ситуација се случува секој ден. Немавме идеја дека ќе има конфликт. Сите очекувавме да одат во своите соби. Одеднаш, ние од рецепцијата и другите работници го видовме тепањето. Тоа траеше кратко – раскажува за Курир.рс еден од хотелските работници.

Актерот и продуцентот Драган Бјелогрлиќ ќе биде во притвор до пладне до 25 август, бидејќи му била одредена мерка притвор од 48 часа поради насилниот напад врз режисерот Предраг Гага Антонијевиќ.

Полицијата ја потврдила информацијата за Курир.рс дека добиле повик околу 4.00 часот наутро од хотелот „Амбасадор“ во Ниш, а инспекторите во цивилна облека го однеле Драган Бјелогрлиќ во полициска станица.

Бјелогрлиќ може да добие казна до три или пет години затвор, во зависност од степенот на повредата што ја нанел.

– Постои насилно однесување од прва и втора категорија. Првата казна е до три, а втората до пет години затвор. Степенот на квалификација зависи од степенот на повредата, односно како е квалификувана повредата по лекарскиот преглед. Значи, казната може да биде неколку месеци во двата случаи, но максимум три или пет години – ова го потврдиле од Палатата на правадата во Ниш.

 

Извори фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1