ММС

Објавено на: 08/23/21 3:57 PM

(Видео) Вака мамат жените – Добро протријте ги очите и погледнете: Целиот дебакл на „филтрите“ на едно место

Сите сме веќе навикнати на фактот дека употребата на филтри на социјалните мрежи стана вообичаена појава, но се чини дека границите се целосно изгубени, во однос на фотошопирањето дури до непрепознатливост.

Виралното видео на социјалната мрежа Твитер го покажа токму тоа.

Еден маж пронајде жена по име Даниела Пинто на Инстаграм која изгледала спротивно од реалноста.

Погледнете за што станува збор:

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1