ММС

Објавено на: 08/22/21 7:30 PM

„Не сакам ништо“ во Будва се наплаќа

Фотографијата од сметката за која сте обвинети и ако сакате само да седите во кафуле стана вирален хит. Веројатно добрата шега предизвика многу реакции, па некои се прашуваат дали ќе наплатат и за воздухот што го дишат.

Сметките со луди цени од летните дестинации се хит секое лето, а најновата доаѓа од Буда. И тоа не поради високата цена на услугата, туку поради наплатата – ништо.

Фејсбук страната на Подгоричка временска машина сподели фотографија од сметката на која се гледа сумата што ја плаќаат туристите ако дојдат во кафулето и не сакаат да нарачаат ништо.

Nema da se śedi za džabe 😂😂

Posted by Podgoricki vremeplov on Friday, August 20, 2021

„Не сакам ништо“ во црногорски бар ќе чини 0,50 евра, стои на сметката, што веројатно е добра шега.

Се разбира, самата идеја разлути многумина и предизвика многу коментари.

– Законот за заштита на потрошувачите вели дека клиентот не може да се наплатува за услуга или производ што не го користел или купил. „Не сакам ништозначи 0,00 евра“.

– Може ли да дишам? Можеби … 0,50 е

Сепак, други веруваат дека овој потег е повеќе од оправдан.

– Се плаќа и во Италија. Во Милано, каде и да седите, плаќате за место …

– Нормално, би им наплатил пет евра. Тој не ставил маса таму за рекламирање, туку за да заработи пари.

Преземено од: https://www.24sata.hr/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1