ММС

Објавено на: 08/22/21 4:57 PM

Бијонсе требаше да ја игра главната улога во „A star is born“, а не Лејди Гага, искрена Барабара Стејсенд

Барбара Стрејсенд (79) смета дека изборот Лејди Гага да ја игра главната улога во филмот „Sвездата е родена“ е погрешна идеја.

Легендарната пејачка ја имаше како фаворит – Бијонсе! Барбара Стрејсенд е убедена дека Бијонсе подобро би ја одиграла улогата на ѕвезда која лошо се справува со стресот. Таа објасни дека имала сосема поинаква визија за филмот и е убедена дека со Бредли Купер, друга пејачка би играла неспоредливо подобро – Бијонсе.

Од каде Барбара Стрејсенд доби право да зборува за филмот „Sвездата е родена“? – Бидејќи овој филм е, всушност, римејк на хитот од 1976 година, во кој таа глуми.

– Прво, кога слушнав дека ќе снимаат римејк на мојот филм и дека главни кандидати се Вил Смит и Бијонсе, си помислив „ќе биде навистина интересно“. Тоа би бил сосема поинаков филм, со различна музика и актери. Бев убедена дека тоа е одлична идеја! Тогаш бев навистина изненаден кога видов колку е сличен римејкот со оригиналната верзија од 1976 година. Филмот од 2018 година беше лоша идеја – искрено рече Барбара Стрејсенд.

Барбара Стрејсенд призна дека филмот постигнал голем успех, освоил бројни награди, вклучувајќи ја и онаа за оригиналната песна и најдобра актерка, и сите од нив отидоа кај Лејди Гага.

– Искрено, се грижам за успехот на филмот, зборувам за оригиналност – заклучи Барбара Стрејсенд.

Барбара Стрејсенд има само пофални зборови за Бијонсе и е воодушевена од тоа како оваа пејачка го отпеа својот стар хит „The Way We Were“

– Секогаш размислувам како режисер и го барам најдоброто од моите актери и пејачи. Таа секогаш пее добро. И штета што Бијонсе не ја доби главната улога во филмот „Sвездата е родена“ – вели Барбара Стрејсенд.

Интересно е што и Џенифер Лопез изјави дека размислува да сними римејк на оваа класика со Вил Смит, но тоа не се случи.

– Убедена сум дека оваа улога е создадена за Бијонсе, бидејќи музиката би била модерна – заклучи Барбара Стрејсенд.

Преземено од: https://www.espreso.co.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1