ММС

Објавено на: 08/22/21 3:51 PM

Бајден ќе присуствува на состанокот на лидерите на Г7, темата ќе биде Авганистан

Белата куќа потврди дека американскиот претседател о Бајден во вторник ќе присуствува на виртуелен кризен состанок на лидерите на Групата седум (Г7).

Во соопштението се наведува дека лидерите ќе разговараат за продолжување на тесната координација за авганистанската политика и плановите за евакуација.

Преземено од: https://pink.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1