ММС

Објавено на: 08/22/21 2:51 PM

Бабата на Игор Којиќ, Добрија откри детали за Северина: Кеба го потрошил целото богатство за неговата снаа

Поранешниот љубовен пар Северина и Игор Којиќ неодамна официјално се разведоа по многуте шпекулации дека нивниот брак е во криза. Неговата баба сега зборуваше и за медиумите, откривајќи ги сите детали.

Откако како бомба одекна веста за разводот на Северина Вучковиќ Којиќ и Игор Којиќ, во медиумите се појави и неговата 84-годишна баба Добрија Којиќ. Бабата на Игор одлучи да зборува за поранешната сопруга на внукот, но таа немаше добро мислење за неа.

Баба Добрија вели дека Северина ја запознала за прв пат кога организирале голема свадба, на која присуствувале околу стотини гости, а потоа го коментирала разводот.

-Што ми е гајле, не ме прашаа ништо кога се венчаа. Беше убаво на свадбата што се однесуваше на трошоците на Драган. Веднаш реков дека нема да има ништо од тој брак, дека нема да трае. Не ми се допадна однесувањето на Северина. Игор ја донесе да ме запознае, таа само ми ја подаде раката и повеќе не зборуваше со мене. Игор и Северина купија заеднички стан во Загреб – вели Добрија за 24 часа и ја додава вистината дека Северина и Игор живееле во пентхаусот на пејачката:

– Ова не е вистина. Немам добро мислење за неа. Нека се разделат. Тој е млад, може да се ожени уште пет пати. Северина во мај наполни 50 години. Мојот син Драган го даде целото свое богатство за свадбата во Белград – вели Добрија.

– Никој ништо не ми кажува ниту ме интересира. Се слушам преку телевизија и весници. Се скараа затоа што Северина сакаше да го води нивното домаќинство. Сакаше да направи базен. Не може така – се налутила  Добрија.

Преземено од: https://www.republika.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1