ММС

Објавено на: 08/22/21 8:55 AM

Денес и утре сончево и топло со локална облачност

За денеска  и утре УХМР најавува сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во вторник повторно ќе имаме сончево и топло време  со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец со температура од од 31 до 38 степени Целзиусови.

Додека во среда сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи и краткотрајно засилување на ветерот, со температура од 29 до 36 степени Целзиусови.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1