ММС

Објавено на: 08/21/21 7:48 PM

Талибанците им удрија шлаканица на војниците на САД – Облекоа американски униформи и се потсмеваа на слваната фотографија од Втората светска војна

Талибанската единица наречена „Бадри 313 баталјон“ беше забележана како патролира во Авганистан со опрема произведена од Америка, и објави една фотографија која изгледа како потсмевање на позната фотографија од Втората светска војна.

 

 

 

 

извор: Курир.рс

фото: 313 BADRI BATTALION/AP


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1