ММС

Објавено на: 08/21/21 6:20 PM

(Видео) Откриена е тајната состојка за совршена чоколадна торта

Рецепт за совршена торта од чоколадо. Интересно е тоа што оваа торта се прави со тиква. Еве што ви е потребно:

2 јајца

3/4 филџани јогурт

1/4 филиџани масло

2 лажици екстракт од ванила
2 фалиџани брашно
2 филџани шеќер
1/2 филџан какао
1 лажица цимет
1 пециво
1 лажица сода
1 лажица сол
2 филџани рендана тиква

Фил:

150 млилитри слатка павлака
1 филџан шеќер
1/4 лажици екстакт од ванила
1/4 путер
120 грама чоколадо

 

Подготовката на оваа торта од чоколадо ќе ја погледнете во следново видео:

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1