ММС

Објавено на: 08/21/21 6:05 PM

Проверете какво време не очекува утре

Времет утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степена. УВ=8

Во Скопје, цончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне до 35 степени.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1