ММС

Објавено на: 08/20/21 1:15 PM

Не само историја, Крушево нуди и авантуризам и височини кои повикуваат (видео)

Не само по своето славни минато со златни букви испишано во македонската историја, не само како роден град на нашата музичка легенда Тоше Проевски, Крушево полека но сигурно станува и светска дестинација на авантуристичкиот, активниот туризам.
Крушево е единствен град во Македонија кој лежи целосно на над 1.000 метри надморска височина, а неговите највисоки делови достигнуваат речиси до 1.300 метри. Неговата  околина од природата дарувана нуди адреналински височини привлекувајќи ги од целиот свет, љубителите на авантуристичкиот туризам- параглајдерство, змајарство, планински велосипедизам ….

Целиот текст можете да го прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1