ММС

Објавено на: 08/19/21 8:19 AM

Делчево на долг рок решава децениски проблем со водоснабдувањето (видео)

Со најголемата донација која влегла во општината, Делчево влегува во нов капитален проект, што градоначалникот Горан Трајковски го оценува како најголем последните години. Со донација од 7,3 милиони евра од Швајцарската амбасада, се решава проблемот со водоснабдувањето во Делчево преку нова филтер станица и водоснабдителен систем. Интенција е овој проект во наредните две години да донесе нов, а тоа е изградба на пречистителна станица на отпадните води, што сега завршуваат во водите на реката Брегланица.

Целиот текст можете да го прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1