ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/18/21 10:24 PM

(ВИДЕО) Тензии на аеродромот во Кабул, американската војска поставува бодликава жица да ги спречи Авганистанците да влезат на пистата?!

Американската војска вечерва повторно ги спречила Авганистанците кои на сила се обидуваат да влезат на меѓународниот аеродром „Хамид Карзаи“ кај Кабул.

 

Според видео-материјалите кои се појавуваат на социјалните мрежи, се гледа дека се случил инцидент на северната порта, а војската на САД развлекла бодликава жица.

На снимките кои осамнаа на „Твитер“ се слушаат гласови на жени кои силно викаат и се расправаат со американските војници.

 

 

Извор:

kurir.rs

Фото:

Twitter /@DeptofDefence


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1