ММС

Објавено на: 08/18/21 12:37 PM

Подгответе се за пороен дожд и грмежи

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за денес попладне, но и за викендов најавува пороен дожд и грмежи. Од УХМР посочуваат дека попладне ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и услови за појава на град. Максималната температура ќе достигне до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1