ММС

Објавено на: 08/17/21 1:12 PM

Една деценија се зборуваше, а сега се почна со уредување на Западниот булевар во Гевгелија

Почнаа подготовките за изградба на Западниот булевар во Гевгелија,
улицата „Св. Климент Охридски“, откако градежната фирма „Еуроинг“ со
својата механизација започна со изведбените работи за расчистување на
теренот каде ќе се простира Западниот булевар.

Целата вест можете да ја прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1