ММС

Објавено на: 08/17/21 10:47 AM

Во полициска акција во Куманово уапсено лице, се сомнева дека планирал убиства

ММС дознава дека МВР утрово спровела полициска акција и лишила од слобода лице во Куманово. Наши извори велат дека лицето е уапсено под сомнение дека планирало убиства на три лица.

МВР најави детали во текот на денот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1