ММС

Објавено на: 08/17/21 8:38 AM

Драматично во Кабул: Се појави фотографија од внатрешноста од авионот – во него се качија 640 луѓе!

Летовите за евакуација од Кабул до Катар успеаа да извлечат 640 Авганистанци од Кабул.

Се појави фотографија од внатрешноста на авионот по драматиното влегување во авионот.

Погледнете:

 

 

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1