ММС

Објавено на: 08/16/21 12:38 PM

(Вознемирувачко видео)Хорор на аеродромот во Кабул – Очајни луѓе спасот го бараат во бегството, се качуваат на авион и од небо паѓаат!

Хаос на аеродромот во Кабул, илјадници луѓе се туркаат за да влезат во авионите.

Народот се обидува да го најде спасот од Талибанците и Ал Каеда така што и покрај тоа што нема место во авионите или ги нема на списокот се качуваат и на трупот од леталото.

Погледнете ги овие морничави сцени:

 

 

Извор и фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1