ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/14/21 9:52 PM

(Видео) Почина маж во Охрид, Филипче го реанимирал на плажа, за жал предоцна

Попладнево во Охрид се случи немил настан, во кој, за жал почина маж. Неофицијално, мажот починал од срцев удар, а животот се обидел да му го спаси министерот Венко Филипче.

Во видеото што го сподели порталот „њуз1.мк“, покажува како министерот, кој бил 200 метри подалеку на плажата Метропол,  се обидува да му направи реанимација, но средовечниот маж починал.

Филипче бил на отворање на Европскиот маратон и околу 20-тина минути го реанимирал мажот, но за жал веќе било предоцна.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1