ММС

Објавено на: 08/12/21 9:56 PM

Цеца објави песна и за четири часа заработи 775.000 евра

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ доживеа невиден успех пред десет години со само една песна.

Цеца за само четири и пол часа заработи точно 775.000 евра од само една песна!

Тоа е песната „Штета за мене“, која беше најавувана долго време, а потоа стана голем хит, а беше објавена во мај 2011 година во соработка со Милиграм.

Оваа песна ја преземаа дури 774.344 обожаватели по цена од 118 динари, и секој рекорд беше соборен.

Беше објавено точно на пладне на веб -страницата „Милиграм музиката“, а само еден месец подоцна, ЦД -то на кое се наоѓаше песната беше пуштено во продажба.

Овој голем успех пејачката го прослави вечерта со своите соработници, пријатели и семејството, а во следните два дена доби повеќе од 1000 писма, плишани мечиња и цвеќиња.

Цеца не е единствената на сцената на која една песна и донесе цело богатство.

За потсетување, Ана Николиќ заработи 300.000 евра од песната „Ромале, ромали“, а вложила 30 евра.

Шериф Коњевиќ заработи пари за стан и автомобил од неговата песна „Бела венчаница“, а денес ужива во луксузот на својата луксузна вила.

Извор: Новости.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1