ММС

Објавено на: 08/12/21 2:36 PM

Потрошиле илјадници евра за роденденот на нивното куче – Снимиле спот и изнајмиле брод

Лорен Блејк (30) и нејзиниот партнер Киран од Нотингем во Обединетото Кралство потрошија 25 илјади куни за да го прослават роденденот на нивниот англиски булдог – Дејв. Прославата вклучуваше изнајмување брод, правење музичко видео и торта во форма на славеник. Според „Мирор“, тие ја ангажирале слаткарката Лара Мејсон, која ја води слаткарницата „Cake Everything“, затоа тие побараа тортата да биде во форма на Дејв во морнарска облека, за да му одговара на неговиот посебен ден.

Потребни биле три дена за да се направи тортата, а користени се 80 јајца, 2,5 кг путер, 2,5 кг шеќер и 2,5 кг брашно, како и 3 кг крем сирење, 3 кг ганашчеа и околу 5 кг чоколадо за моделирање .

– Секоја година ги организираме неговите прослави со идеја дека е со нас кратко што секој роденден треба да се одбележи како посебен. Го славиме размазен – рекла Лорен.

Претходните родендени вклучуваа забава во базен за кучиња и луѓе, фотографија на торти и забава со тематика на коронавирусот во карантин минатата година.

– Имаме големи планови за неговиот десетти роденден, се надеваме дека ќе го поминеме низ Европа за да го доживее се она што има да понуди животот и запознавање различни кучиња – додала таа.

Преземено од: https://www.vecernji.hr/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1