ММС

Објавено на: 08/11/21 3:43 PM

(Видео) Бог ги услиши молитвите, ни прати дожд – Во делчевско конечно заврна, заедно со град

Молитвите беа услишани, Бог ни прати дожд! Вака жителите од делчевско предмалку реагираа кога во овој крај по големата борба со жешкото време и пожарите конечна заврна. Дождот во моментов паѓа заедно со град, но никој тоа не го зема за зло.

„Само нека врне“  велат тие.

Видеото е направено во делчевското село Ѕвегор, каде се гледа невремето, кои им ги уништило земјоделските култури,  но и покрај тоа тие во дождот гледаат спас.

-Една неволја си оди, друга доаѓа, ќе нема пожари, но и градинарски култури, велат дел од жителите од делчевско, кои сведочат на голем град, кој ја побелел земјата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1