ММС

Објавено на: 08/11/21 12:35 PM

Кому му треба пила од стотина евра, не е украдена туку зафрлена, смета Ангелов од ЦУК

Утрово во медиумите се прошири веста дека  од пожарникарите е украдена моторна пила. Ова прашање беше поставено на ЦУК на утринската средба со новинарите. На ова директорот Стојанче ангелов рече:

-Тоа е вулгаризирање. Прочитав на Фејсбук дека недостасувала една моторна пила.Таа може да е било каде зфрлена и изгубена. Не заборатете дека се работеше за пожар, гореше оган на сите страни и не сакам ни да помислам дека некој украл моторна пила, која има вредност стотина евра, рече Ангеловски директор на ЦУК, рече тој.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1