ММС

Објавено на: 08/11/21 10:14 AM

(Видео) Младоженец едвај стоеше на нозе за време на свадбата – Кумот го држеше да не падне, но сепак кажа „да“

Снимка од една венчавка во Русија стана хит на социјалните мрежи.

Младоженецот  на снимаката се гледа како не може да стои на нозе, а неговиот кум го држи да не падне за време на церемонијата.

Како што стои во описот на видеото, младоженецот малку претерал на ергенската забава.

– Свадбата не започна по планот…Како не треба да си поминете на ергенска вечер, стои во описот под снимката.

И покрај тоа што малдоженецот не можеше да стои на нозе,  бракот успешно е склопен.

 

@lordofelfs76Свадьба пошла не по плану 🤣Как не надо проводить мальчишник ##свадьба ##бухойжених ##бухой ##пранк

♬ Ya v momente – Dzharakhov & Markul

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1