ММС

Објавено на: 08/10/21 2:26 PM

(ВИДЕОГАЛЕРИЈА) Пожарникарите на терен, се гаси пожарот кај Рафинерија

Екипата на ММС директно од терен со фотографии и видеа информираа за моменталната состојба од активниот пожар кај селото Текија веднаш до железничката прука Куманово – Скопје.

На терен се испратени две против пожарни возила од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје и едно возило од „Окта“, и дополнително испратени се две возила од кумановската противпожарна едница.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1