ММС

Објавено на: 08/10/21 2:00 PM

(ВИДЕО) Необичен погреб: Стриптизети изведуваат шоу пред мртовецот во ковчег

Сцени од погребот, во кои беа вклучени стриптизети, веќе неколку дена кружат на Интернет.

Девојките играат како да се забавуваат, подигнувајќи ја атмосферата меѓу ожалостените, а видеото собра неколку милиони прегледи на бројни социјални мрежи.

Видеото остави без зборови  повеќе корисници на социјалните мрежи, но има информации на порталите кои објаснија многу необична разделба.

Имено, на 31 јули до вечното почивалиште испратен беше  Мдудузи „Кардбери“ Зване, 26-годишник кој исто така се занимавал со стриптиз и егзотичен танц, , па очекувано на погребот пристигнале многу колеги.

Тие танцувале во негова чест, а од видеото се чини дека на семејството не му пречело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by “Luu” (@innluu)

Мдудузи „Кардбери“ Зване бил убиен кон крајот на јули и бил застрелан од непознати мажи во автомобил. Погребот  се случи во Преторија, град во Јужна Африка.

Преземено од: https://www.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1