ММС

Објавено на: 08/10/21 8:06 AM

(Видео) Објавена е снимка од пожарот на Евија – Оганот го проголта грчкиот остров

Пожарот на грчкиот остров Евија и понатаму дивее, а пожарникарите се уште се борат да го доведат под контрола.

– Ни се ближи крајот, рекол за грчките медиуми градоначалникот на Евија.

На социјалнте мрежи објавена е сателитска снимка од пожарот во Евија.

Извор: Еспресо.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1