ММС

Објавено на: 08/9/21 1:32 PM

(Видео) Трик за намалување на стресот и паниката – Луѓето сега му се заблагодаруваат!

Експертот по духовно здравје сподели едноставен трик за кој тврди дека ќе Ви го намали стресот и вознемиреноста за само неколку секунди, и се што треба да направите е да притиснете одредено место на вашето тело.

Бредли Литлфер од Сиднеј вели дека имаме нерв во средниот прст наречен „копче за ресетирање на паника“ што се поврзува со срцето и го намалува чувството на стрес.

Во неодамна објавеното видео на ТикТок, тој тврди дека точката е веднаш под третиот зглоб на прстот.

Извор: Србија.данас.рс

 

@bradleylittlefairSimple trick to reduce anxiety instantly ##anxietyrelief ##mentalhealth ##health ##fyp ##hack

♬ Twenty One Pilots Hometown Slowed Sad Part – Blasteran MaLaikat


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1