ММС

Објавено на: 08/9/21 1:05 PM

(Видео) Пожарот е голем ама не се плашете – Нов голем оган доаѓа кон беровско Будинарци, жителите во паника

Над беровското село Будинарци се спушта нов голем пожар, што предизвика паника кај жителите. Но, екипите кои се на терен ги охрабрувале жителите на се се плашат.

-Да доаѓа голем пожар накај селот, се гледа од тука, но екипите што се на терен, пожарникарите, овде сите овие денови ни рекоа да не се плашиме. Направиле траса за движење на огнот и дека пожарот нема да дојде до селото, рекоа за ММС жители од село Будинарци, кои веќе цела недела мака мачат со огнената стихија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1