Емина фатена со поранешното момче - Пејачката повторно во врска, добро се крие од јавноста!
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/9/21 10:57 AM

Емина фатена со поранешното момче – Пејачката повторно во врска, добро се крие од јавноста!

Пејачката Емина Јаховиќ наводно се смирила со нејзиниот поранешен партнер, богатиот турски бизнисмен, Садетин Саран.

Милијардерот и се јавил на пејачката кога слушнал дека има семејни проблеми, па наводно по состанокот повторно се зближиле и кога ресторанот  почнал да се полни тие си заминале.

– Емина и Садетин прво се слушнаа по телефон, па закажаа состанок. Се видоа во ресторан во Истанбул, кој често го посетуваа додека се забавуваа, па Емина му кажала низ какви проблеми поминува поради негрижата на Мустафа кон децата. Таа му рекла дека тој долго време не плаќал алиментација за синовите на Јаман и Јавуз. Честопати прашувале зошто тато не доаѓа, па Емина им објаснува дека има премногу обврски иако се расправале кога последен пат се виделе. Таа разговараше со Садетин два часа, тие вечераа, а како што почна да се полни ресторанот, тој ја плати сметката, па заминаа со неговиот автомобил – открива извор за турските медиуми.

Емина и Садетин биле во контакт оттогаш, но тие повеќе не се среќаваат на јавни места, така што турските таблоиди, кои постојано бурно ги следат, не можат да ги фатат на дело.

– Садетин беше виден минатата недела во близина на Емина во таа област, но тој остана околу десет минути бидејќи соседите го забележаа. Излезе брзо за да не добијат дојава новинарите и да дојдат, па добро се кријат и се слушаат претежно по телефон. Таа никаде не се огласува ниту зборува на  оваа тема, бидејќи сега го користи секое гостување во медиумите за да зборува за Мустафа.

– Финансиската состојба на Мустафа не е лоша, а  има проблем да исплати пари за  децата. Ако еден ден неговата финансиска состојба е лоша, ќе работам за него, таква сум. Мора да има правда кога станува збор за мајчинството и татковството, како и за сите работи во животот. Не сакам Мустафа да ги занемари децата и затоа се борам тие да добијат алиментација. Ова е мојот начин да се борам истовремено за сите жени кои некогаш се нашле или се во слична ситуација како мене – изјави неодамна Емина за медиумите.

 

Извор и фото: Курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7