ММС

Објавено на: 08/9/21 10:02 AM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 07.08.2021

Во осмиот месец од годината, на седмиот ден од месецот ви го носиме новото издание на Неделен брифинг посветен на Град Скопје. Изминатата недела во фокусот беа ставени следниве активности:

*Скопските пожарникари во првата борбена линија во пожарите низ земјава
*Воведена е целосна забрана за движење на Водно и Скопска Црна Гора
*Градот Скопје замолува за трпение додека траат градежните работи на улиците и булеварите
*Изградбата на новиот мост на булеварот АСНОМ во Аеродром е во полн ек
* Патеките во вториот дел на Градскиот парк , што долго време беа запуштени, сега се реконструирани
*Градот Скопје подготвува закон за оџаџарски работи
*Јавен повик за ангажирање на образовни асистенти
*Град Скопје напарави над 100 километри вело патеки за поттик на вело културатаДоколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1