ММС

Објавено на: 08/8/21 8:27 PM

МВР ги достави до ДИК отпечатоците од прсти на граѓаните, информира Спасовски

Денеска во 20:00 часот, Министерството за внатрешни работи ги достави до Државната изборна комисија податоците на граѓаните, вклучително и отпечатоците од прсти.

Со тоа МВР го испочитува законскиот рок од 48 часа по распишување на локалните избори, предвиден во Изборниот законик, напиша на својот ФБ профил министерот за внатрешни работи , Оливер Спасовски .


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1